sprzątanie w Warszawie

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu?

Brzydnka woń w mieszkaniu może skutecznie uprzykrzyć życie mieszkańców. Z tego też względu warto od razu wykryć źródło każdej przykrej woni, aby jak najszybciej się z nią rozprawić. Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z domu? Sprawdź w artykule.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z domu? Zlokalizuj przyczynę

Zanim odpowiemy na pytanie, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu, zastanówmy się, jakie może być jego źródło. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę bardzo wiele. Wśród najpopularniejszych z nich można wymienić następujące:

  • Zapach papierosów – Osoby, które decydują się palić w mieszkaniu, muszą liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Dym po zapaleniu unosi się jeszcze na długo po zgaszeniu papierosa, czego efektem jest nie tylko nieprzyjemny aromat, ale też żółte firanki i dywany.
  • Zapach zwierzaka – Problem ten dotyczy zwłaszcza posiadaczy gryzoni i ptaków. Nieprzyjemna woń może także wydobywać się z kociej kuwety, jeśli żwirek nie jest wymieniany odpowiednio często. Czujność powinni zachować także właściciele psów. Wystarczy chwila nieuwagi, aby pupil wytarzał się na spacerze w kałuży lub odchodach innych zwierząt.
  • Zapach potu – Pot może być wyczuwalny w mieszkaniu do kilku godzin. Na pojawienie się takiego aromatu najbardziej narażone są osoby, które trenują w domu, zwłaszcza z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz stali bywalcy siłowni, którzy regularnie zapominają o praniu spoconych ubrań niezwłocznie po powrocie do domu.
  • Zapach stęchlizny – Źródłem takiego zapachu jest wilgoć w mieszkaniu. Niestety długotrwałe przebywanie w takiej przestrzeni może przyczynić się do utrzymywania się nieprzyjemnej woni nie tylko na murach, ale też na ubraniach i włosach mieszkańców, co jest niezwykle problematyczne.
  • Zapach resztek jedzenia – Resztki jedzenia pozostawione na stole lub w koszu na śmieci po pewnym czasie zaczną intensywnie i nieprzyjemnie pachnieć. Z tego też względu niemiłą woń trzeba będzie później neutralizować długotrwałym wietrzeniem.
  • Zapach spalenizny – Wystarczy brak odpowiedniej wentylacji podczas zwykłego smażenia lub kilka chwil nieuwagi przy gotowaniu mleka, aby charakterystyczny zapach spalenizny zadomowił się na dobre. Jest to niezwykle uciążliwy aromat, który można czuć w domu od kilku godzin do kilku dni.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z domu? Poznaj najważniejsze zasady

Wystarczy stosować się do kilku kluczowych zaleceń, aby nie musieć zastanawiać się nad tym, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. Przygotowaliśmy zestawienie czterech najważniejszych zasad, które pozwolą Ci raz na zawsze rozprawić się z przykrym aromatem w domu.

  1. Regularnie sprzątaj mieszkanie – Musisz zawsze utrzymywać w czystości miejsca, z których korzystasz w domu najczęściej. Kuchnię, łazienkę i sypialnię powinieneś więc gruntownie sprzątać minimum raz w tygodniu. W przeciwnym razie będziesz nie tylko zastanawiał się, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z domu, ale też jak skutecznie usunąć trwałe i uciążliwe zabrudzenia.
  2. Cyklicznie opróżniaj kosz na śmieci – Pamiętaj o wyrzucaniu śmieci zarówno z kuchni, jak i łazienki. Resztki jedzenia czy przeterminowane produkty mogą bowiem pachnieć tak samo brzydko, jak zużyte artykuły higieniczne. Jeśli będziesz przestrzegał tej zasady, nie doprowadzisz do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu, który będzie wymagał kilkugodzinnego wietrzenia.
  3. Wentylacja pomieszczeń – Rozważania na temat tego, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu, należy rozpocząć od wietrzenia. Wentylowanie pomieszczeń jest potrzebne zarówno w sytuacjach, kiedy w pomieszczeniu unosi się już nieatrakcyjna woń, jak i profilaktycznie. Okna należy otwierać cały rok, również zimą i jesienią, kiedy temperatury oscylują już w okolicach zera stopni Celsjusza.
  4. Odświeżacze powietrza i olejki aromatyczne – Produkty z tego sektora, które są obecnie dostępne na sklepowych półkach, to nowoczesne rozwiązania. Taka aromaterapia nie tylko pozwala uzyskać przyjemny zapach w pomieszczeniu, ale też wyłapuje cząsteczki brudu. Warto więc korzystać z dobrodziejstwa tych produktów, zwłaszcza jeśli zależy Ci na szybkim zamaskowaniu brzudkiego zapachu.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w domu? Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy

Możesz cieszyć się przyjemnym zapachem w mieszkaniu, jeśli tylko będziesz stosować się do wszystkich najważniejszych zasad. Przede wszystkim pamiętaj o regularnym wynoszeniu śmieci i wietrzeniu. Oprócz tego raz na jakiś czas gruntownie sprzątaj mieszkanie, a zwłaszcza newralgiczne pomieszczenia, takie jak kuchnia, łazienka i sypialnia oraz stosuj odświeżacze i aromatyczne mieszanki.

A jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu szybko i skutecznie, pamiętaj, że do Twojej dyspozycji pozostaje jeszcze możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Pracownicy Eskurro zdiagnozują przyczynę nieprzyjemnego zapachu i podejmą odpowiednie czynności pozwalające całkowicie pozbyć się tego problemu.

Ekipa sprzątająca gwarantuje wysoką jakość sprzątania, ponieważ bazuje na nowoczesnym sprzęcie i wieloletnim doświadczeniu.