do czyszczenia fug

Jak wyczyścić fugi

Czyszczenie fug między płytkami

Łazienka i kuchnia wyłożona płytkami to praktyczny sposób wykończenia podłóg. Płytki są łatwe do utrzymania w czystości oraz w porównaniu do innych nawierzchni ich zniszczenie jest trudniejsze niż w przypadku drewnianych podłóg. Klasyczne mycie płytek nie usuwa brudu z fug, a kontrolowanie ich czystości wpływa nie tylko na wygląd podłogi, ale również na kwestię higieniczną. Istnieje wiele domowych sposobów na czyszczenie fug, które wspomogą uniwersalne mycie podłogi oraz rozwieją wątpliwości dotyczące tego, jak wyczyścić fugi między płytkami, a także jak wyczyścić płytki z fugi, które zawsze się pobrudzą podczas montażu podłogi z płytek.

Sposoby na czyszczenie fug

Soda oczyszczona i ocet to produkty, które z pewnością znajdziesz w szafce swojej kuchni. Sprawdzą się nie tylko podczas gotowania, ale także do wykorzystania w domowym sposobie do czyszczenia fug. Wystarczy wymieszać szklankę wodę z octem (po jednej szklance) i opakowaniem sody oczyszczonej. Taki roztwór należy nałożyć na fugi a po kilku minutach przetrzeć je mokrą ściereczką. Kolejną propozycją na to, jak wyczyścić fugi jest pasta z szarego mydła i sody oczyszczonej lub kwasku cytrynowego i ciepłej wody. Mieszanki wystarczy nałożyć na fugi a po chwili przetrzeć. Na pytanie, jak wyczyścić płytki z fugi tuż po montażu podłogi odpowie parownica. Czyszczenie parą przynosi szybkie efekty w krótkim czasie oraz nie wymaga użycia silnych detergentów — do czyszczenia używana jest jedynie czysta woda. Parownica poradzi sobie z dylematem jak skutecznie wyczyścić fugi oraz zabrudzenia budowlane i już w kilka minut pozbędzie się brudu i drobnoustrojów, pozostawiając czystą podłogę.

domowe sposoby na czyszczenie fug

Skuteczne czyszczenie fug między płytkami

Co do czyszczenia fug sprawdzi się oprócz domowych sposobów? Rynek oferuje mnóstwo środków chemicznych, które często przynoszą zadowalające efekty. Jednak należy pamiętać o odpowiednim dobraniu środków czyszczących do czyszczenia fug i używanie ich zgodnie z przeznaczeniem. Środki chemiczne przynoszą korzystne efekty w kwestii skutecznego czyszczenia fug i płytek, jednak ważne jest przestrzeganie zalecanych dawek, sposobu użycia oraz czasu podanego przez producenta. Dzięki przestrzeganym zaleceniom Twoje płytki będą lśnić i pięknie się prezentować.

Profesjonalne czyszczenie fug i płytek

Pomimo wielu domowych sposobów na czyszczenie fug oraz możliwości wyboru chemicznych środków, warto zastanowić się nad wyborem profesjonalnej pomocy. Dzięki wykwalifikowanej ekipie sprzątającej z wieloletnim doświadczeniem oraz szkoleniami masz pewność, że powłoka płytki ani fuga nie ulegnie zniszczeniu podczas sprzątania. Eskurro doskonale wie jak skutecznie wyczyścić fugi, aby nie odbarwić koloru i co do czyszczenia fug sprawdza się najlepiej. Ponadto profesjonaliści korzystają z certyfikowanego sprzętu przeznaczonego do trudnych zabrudzeń. Wybór firmy sprzątającej to oszczędność czasu oraz gwarancja długotrwałego efektu.

jak czyścić fugi

Eskurro — profesjonalne czyszczenie fug i płytek

Eskurro to wykwalifikowany zespół osób, który do każdego zlecenia podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas jak skutecznie wyczyścić fugi oraz płytki w krótkim czasie, pozostawiając niesamowity i długotrwały efekt. Pracujemy tylko na certyfikowanym sprzęcie, który nie niszczy sprzątanych powierzchni, a do czyszczenia używamy bezpiecznych dla zdrowia środków czystości. To, co nas wyróżnia w branży to elastyczność — dopasujemy się do wybranego przez Ciebie terminu i zrealizujemy zlecenie w założonym czasie. Eskurro to profesjonaliści, którzy pomogą Ci pozbyć się dylematów jak czyścić fugi, aby nie zaszkodzić powierzchni oraz jak wyczyścić fugi między płytkami z ciężkich i trudnych zabrudzeń.