czyszczenie kąpieli

Czym myć wannę akrylową?

Łazienka to pomieszczenie w domu, które jest użytkowane codziennie, przez wszystkich domowników. To w tym miejscu dbamy o higienę całego ciała, dlatego tak ważne jest, aby całe pomieszczenie było utrzymywane w nienagannej czystości. Wanna akrylowa to coraz częściej wybierany model, w którym kąpiel jest dużo przyjemniejsza niż w tradycyjnej wannie. Akryl można dowolnie kształtować, jest ciepły w dotyku, dźwiękochłonny i potrafi utrzymywać ciepłą temperaturę wody przez długi czas. Na popularność wanien akrylowych z pewnością wpływa fakt, iż są one dużo lżejsze w porównaniu do stalowych lub żeliwnych modeli, a także łatwiej utrzymywać je w czystości w porównaniu do wanien emaliowanych. Jednak jak wyczyścić wannę akrylową? Wbrew pozorom czyszczenie i utrzymywanie wanny akrylowej w idealnym stanie nie jest skomplikowanym procesem, a sama czynność może przebiegać szybko i sprawnie.

Wanna akrylowa — jak czyścić i czego używać do mycia

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, jak wyczyścić wannę akrylową. Jeśli powierzchnia wanny nie jest zarysowana, czyszczenie przebiega niezwykle łatwo i sprawnie. Ważne jest, aby nie uszkodzić warstwy ochronnej — do powstałych mikrouszkodzeń szybciej dostaje się brud, przez co defekty stają się bardziej widoczne, a czyszczenie utrudnione. Zatem jak czyścić wannę akrylową, aby nie zniszczyć jej nawierzchni? Na samym początku należy spłukać całą wannę ciepłą wodą. Pomoże to w pozbyciu się kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Następnie należy spryskać wannę nieabrazyjnym środkiem do akrylu i miękką gąbką lub ściereczką rozprowadzić preparat po całej powierzchni. Kolejny krok to dokładne spłukanie wanny. Zamiast specjalnego środka do czyszczenia wanien akrylowych można użyć mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń. Warto pamiętać, aby nigdy nie korzystać z produktów zawierających w składzie alkohol, amoniak lub aceton, a do czyszczenia używać wyłącznie miękkich gąbek i ściereczek. Dzięki temu wanna zachowa się w idealnym stanie przez długi czas.

Jak czyścić wannę akrylową — wybielanie wanny

Białe elementy armatury łazienkowej zwykle są trudne do utrzymania w czystości. Warto raz na jakiś czas przywrócić im dawny blask i połysk. Jest kilka domowych sposobów na to, jak wyczyścić wannę akrylową z brudnych i uciążliwych plam. Do tego celu można wykorzystać kwasek cytrynowy, ocet lub sok z cytryny. Wszystkie potrzebne produkty z pewnością znajdziesz w kuchennej szafce. Do pozbycia się uporczywych plam przyda się roztwór wodny wymieszany z kwaskiem cytrynowym lub octem i kilkoma kroplami soku z cytryny. Gotową mieszankę wystarczy nanieść na wannę przy pomocy miękkiej gąbki, a po kilku minutach spłukać.

Wanna akrylowa — jak czyścić i naprawiać drobne ubytki

Wszyscy posiadacze tego specyficznego modelu zastanawiają się, jak wyczyścić wannę akrylową oraz w jaki sposób pozbywać się drobnych ubytków i zarysowań. Uzupełnianie rys wbrew pozorom jest prostą sprawą. Na początku trzeba zaopatrzyć się w produkt przeznaczony do naprawy wanien i nanieść go zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Po upewnieniu się, że preparat jest suchy, nadbudowaną warstwę należy wyrównać papierem ściernym lub innym ścierniwem. Na samym końcu wystarczy dokładnie wypolerować wannę dołączonym do opakowania preparatem. Tak przeprowadzona akcja naprawcza przedłuży żywotność i funkcjonalność wanny, a także wpłynie na walory estetyczne.

Jak wyczyścić wannę akrylową? Kompleksowe czyszczenie łazienki z Eskurro

Znasz już sposoby na to, jak czyścić wannę akrylową, a nawet, w jaki sposób pozbyć się drobnych uszkodzeń i zarysowań. Jednak chcąc zyskać na czasie, a jednocześnie mieć pewność, że cała łazienka będzie idealnie lśnić czystością warto wynająć profesjonalny serwis sprzątający Eskurro. Ekipa sprzątająca Eskurro to wykwalifikowany personel posiadający ogromne doświadczenie i zaangażowanie do pracy. Korzystając z certyfikowanego sprzętu i bezpiecznych środków do czyszczenia akrylowych łazienek, Eskurro stanowi gwarancję wykonywania usług na najwyższym poziomie. Zamawiając kompleksowe sprzątanie mieszkania, czyszczenie łazienki jest wliczone w cenę. Z Eskurro problem, jak czyścić wannę akrylową i inne elementy armatury łazienkowej zniknie na zawsze.