jak czyścić płytę indukcyjną

Jak czyścić płytę indukcyjną

W dzisiejszych czasach coraz większa część z nas przykłada szczególną uwagę do czystości naszych domów czy mieszkań. Jednym z najbardziej wymagających wnętrz jest kuchnia, a szczególną wagę poświęcamy dla czystości kuchenki indukcyjnej. Jak myć płytę indukcyjną? To prosta czynność, jeśli tylko wiemy, jak to robić oraz znamy właściwe środki i akcesoria. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Poznajmy jej charakterystykę

Coraz częściej zastępuje tradycyjną, standardową kuchenkę więc powinniśmy dowiedzieć się wszystkiego tym, jak czyścić płytę indukcyjną. Jest niezwykle designerska i prezentuję się o wiele bardziej nowocześnie, o ile jest perfekcyjnie czysta. Zanim przystąpimy do czyszczenia, warto poznać powierzchnię kuchenki indukcyjnej. To gładka, jednolita powierzchnia, która jest całkowicie płaska. W poszczególnych jej częścią zaznaczony jest panel sterujący, jak również część do gotowania. Warto jednak pamiętać, że jest ona niezwykle delikatna, więc musimy wiedzieć, jak myć płytę indukcyjną. Wszelkie ostre akcesoria bądź silne środki czyszczące mogą uszkodzić jej wierzchnią warstwę, prowadząc do obniżenia wydajności jej pracy.

Jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną? Regularność kluczem do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów

Mówiąc najprościej, by cieszyć się czystą i zadbaną kuchenką indukcyjną, przede wszystkim należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Jeśli będziemy w jednakowych odstępach czasu, regularnie czyścić naszą kuchenkę, będziemy mogli cieszyć się najtańszym, jak również najbardziej efektywnym sposobem na zachowanie idealnej czystości, nawet pomimo intensywnej eksploatacji. Pomimo tego, że zalecana częstość mycia uzależniona jest od korzystania z indukcji, generalnie można założyć, że kuchenka powinna być umyta 2-3 razy w tygodniu. Regularne czyszczenie pozwoli nam uniknąć uporczywych, zaschniętych przypaleń, plam, które nawarstwiając się, zasychając, stają się niezwykle trudne do całkowitego usunięcia. Regularne mycie i czyszczenie pozwala więc na systematyczne pozbywanie się zabrudzeń.

Jak czyścić kuchenkę indukcyjną?

Oprócz tego, że należy dbać o regularność, dodatkowo należy wybrać do czyszczenia kuchenek indukcyjnych właściwe akcesoria. Zbyt ostre narzędzia mogą nie tylko porysować, ale także naruszyć powłokę indukcji. Warto zaznaczyć, że na samym początku czyszczenia indukcji, należy posłużyć się specjalistyczną, dedykowaną dla indukcji szpachelką. Przy jej użyciu bezpiecznie można pozbyć się wstępnie niektórych zabrudzeń.

Miękka gąbka jest zdecydowanie najpopularniejszym narzędziem do czyszczenia płyty indukcyjnej. Nie tylko jest chłonna, ale także jest niezwykle delikatna, co jest kluczowe przy czyszczeniu powierzchni indukcyjnej. Dzięki jej użyciu mamy pewność, że nie wykorzystujemy zbyt agresywnych akcesoriów czyszczących. Gdy kolejny raz zastanowisz się jak wyczyścić płytę indukcyjną, pamiętaj o tej miękkiej gąbce.

Kolejną propozycją jest ściereczka z mikrofibry. Perfekcyjnie sprawdzi się także podczas czyszczenia indukcji. Każdy jej posiadacz doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudno uniknąć nieestetycznych smug i zacieków. Mikrofibra sprawi, że kuchenka indukcyjna stanie się lustrem w naszej kuchni.

Ostatnią bezpieczną propozycją do czyszczenia indukcji są papierowe, kuchenne ręczniki. Najczęściej przydają się one na jednym z końcowych etapów czyszczenia, by całkowicie wypolerować i osuszyć kuchenkę.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną – domowe sposoby, które musisz znać

By podjąć skuteczną walkę z zabrudzeniami znajdującymi na indukcji, z całą pewnością warto użyć:

  1. Ocet;
  2. Płyn do naczyń;
  3. Sodę oczyszczoną;
  4. Sok z cytryny.

Ocet ma silne działanie nabłyszczające. Jego użycie sprawi, że kuchenka będzie pięknie lśnić. W połączeniu z sodą oczyszczoną uzyskamy pastę do czyszczenia, która doskonale wyczyści przypalenia. By pozbyć się tłustych plam, niezastąpiony będzie płyn do mycia naczyń. Jeśli na indukcji pojawiły się przebarwienia, osad z kamienia, wówczas sok z cytryny doskonale rozjaśni powierzchnię, przywracając jej dawną, doskonałą prezencję.

Jak skutecznie wyczyścić płytę indukcyjną? Oprócz typowo domowych środków czyszczących możemy sięgnąć po gotowe środki czyszczące dostępne na rynku. Do najbardziej rekomendowanych zaliczyć należy m.in.:

  • Płyn do mycia okien;
  • Mleczko do czyszczenia kuchenek indukcyjnych;
  • Spray do kuchenek ceramicznych.

Nie ma jednak «cudownego» środka czy sposobu domowego na idealnie czystą, lśniącą kuchenkę indukcyjną, gdy nie będziemy czyścić jej regularnie. Niestety w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest nam wygospodarować czas, by samodzielnie sprzątać swoje mieszkania czy domy. Natłok obowiązków, zarówno służbowych, jak i również prywatnych, sprawia, że najdoskonalszą metodą na czyste i zadbane wnętrza jest skorzystanie z profesjonalnych usług firmy sprzątającej. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które odciąży nas od ciągłego dbania o czystość bez zmartwień jak skutecznie wyczyścić płytę indukcyjną. Korzystając z tego typu usług, będziesz mógł cieszyć się nie tylko nieskazitelną czystością swojej kuchenki indukcyjnej, ale także całej kuchni. Składając indywidualne zamówienie dotyczące wysprzątania powierzchni kuchennej, zawsze możesz liczyć na dokładne, precyzyjne posprzątanie swojej indukcji. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że nasza firma sprzątająca korzysta jedynie z profesjonalnych, całkowicie bezpiecznych środków czyszczących, dzięki czemu możesz mieć całkowitą pewność, że Twoja kuchenka indukcyjna, jak również inne powierzchnie, nie zostaną uszkodzone.

Jak czyścić kuchenkę indukcyjną? Warto poznać powyższe zasady, dzięki którym nasza kuchenka indukcyjna będzie perfekcyjnie czysta. Regularność, użycie właściwych akcesoriów, jak również dobranie właściwych metod to trzy, najważniejsze aspekty, dzięki którym nasza kuchenka indukcyjna biedzie bezpiecznym, higienicznym miejscem do przygotowywania posiłków. Panuje przekonanie, że czystość naszych domów czy mieszkań to nasza wizytówka. Warto więc zadbać o stan i porządek naszych kuchenek indukcyjnych i innych powierzchni.