profesjonalne sprzątanie mieszkań

Czego możesz oczekiwać po usługach firmy sprzątającej?

Nad wynajęciem firmy sprzątającej zastanawia się coraz większa ilość właścicieli prywatnych posesji. Dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla przedsiębiorców? Czego można się spodziewać po profesjonalnym serwisie sprzątającym? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treści dzisiejszego wpisu.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Wbrew pozorom usługi sprzątania nie są zarezerwowane jedynie dla przestrzeni biurowych. Osoby zapracowane, które nie mają czasu czy ochoty dbać o czystość w domu mogą również wykupić stosowny pakiet u profesjonalnego usługodawcy. Choć z początku inwestycja tego typu może okazać się droga, w rzeczywistości usługi sprzątania (nawet w Warszawie) nie wiążą się z dużym nakładem finansowym. Korzystając z usług zawodowców, można za to zyskać sporo czasu, który w normalnych warunkach musiałby być przeznaczony na odkurzanie, mycie podłóg czy czyszczenie kurzy.

Usługi sprzątania – szereg usług dodatkowych

Sprzątanie w mieszkaniu to nie jedyna usługa proponowana przez zawodowy serwis. Oprócz tego, można wybrać szeroki wybór usług dodatkowych, których samodzielne przeprowadzenie jest często niemożliwe. Mowa tutaj o takich zabiegach jak:

  • pranie i dezynfekcja dywanów i tapicerki,
  • czyszczenie maszynowe,
  • odkurzanie trudno dostępnych miejsc,

Ile kosztuje sprzątanie mieszkań?

Koszt sprzątania mieszkania jest zależny od jego powierzchni. W przypadku firm sprzątających w Warszawie, średni koszt sprzątania 40m2 to blisko 200 zł. W przypadku czyszczenia nieruchomości o większej powierzchni należy liczyć na koszt około 300 do 350 zł. Warto jednak wiedzieć, iż regularne korzystanie z usług firmy sprzątającej gwarantuje zdecydowanie niższą cenę usług. Osobom zainteresowanym ile kosztuje sprzątanie mieszkań, poleca się więc bezpośredni kontakt z profesjonalną firmą. W przypadku dłuższej współpracy dość często można liczyć na zniżkę, nawet do 25%. Warto więc zastanowić się nad długofalową współpracą tego typu.