sprzątanie po remoncie

Jakie błędy możesz popełnić, sprzątając po remoncie?

Sprzątanie po remoncie jest bardzo dużym wyzwaniem, któremu musi podołać każdy właściciel lokum. Nie należy do prostych i przyjemnych czynności. Korzystając z pomocy fachowców, możesz przeprowadzić ten proces bardzo sprawnie, unikając przy tym wielu błędów.

Błąd 1: zaczynanie od sprzątania na mokro

Pył, kurz i gruz to typowe pozostałości po każdym remoncie. Część osób stara się z nimi poradzić na mokro, myjąc powierzchnie mopem oraz środkami do pielęgnacji powierzchni. Niestety, jest to bardzo duży błąd, ponieważ wówczas jedynie rozciera się zanieczyszczenia, powodując na podłodze mazie. Pył zmieni się w błoto. Dlatego sprzątanie po remoncie lepiej jest zacząć od generalnego odkurzania całej powierzchni i wszystkich zakamarków. Usunie się w ten sposób wstępne zabrudzenia. Najlepiej sprawdza się odkurzacz przemysłowy, którym można wciągnąć nawet niewielki gruz.

Błąd 2: chaotyczne działania

Wybiórcze sprzątanie pomieszczeń po remoncie nie ma zupełnie sensu. Jeżeli masz piętrowy dom, zacznij odkurzanie i oczyszczanie powierzchni od góry do dołu. Pył i zanieczyszczenia zawsze unoszą się do góry. Jeżeli nie chcesz zniweczyć swoich starań, sprzątanie rozpocznij od najwyższych pięter, idąc sukcesywnie na dół, nie omijając żadnego pomieszczenia.

Błąd 3: nieprawidłowe mycie podłóg

Jednym z najtrudniejszych aspektów sprzątania po remoncie jest mycie podłóg. Trzeba mieć wiedzę na temat środków dedykowanych do konkretnych powierzchni, aby ich nie uszkodzić, a jednocześnie skutecznie usunąć wszystkie zabrudzenia, jakie się tam pojawiły. Problemem może okazać się usuwanie pozostałości farby z posadzki, do czego należy użyć rozpuszczalnika.

Skorzystaj z pomocy specjalistycznej firmy sprzątającej

Jeżeli sprzątanie po remoncie cię przerasta, nie jesteś na straconej pozycji. Firma sprzątająca zadba, aby twoje mieszkanie wyglądało idealnie. Oczyści każdą powierzchnię, doprowadzi ją do idealnego stanu, a co najważniejsze, nie pojawią się powyżej opisane błędy. Sprzątanie przebiegnie szybko, sprawnie i bez żadnych niedociągnięć. Szukasz pomocy przy sprzątaniu po remoncie w Warszawie? Sprawdź naszą ofertę!