Usługi-Sprzątania

Jak wyczyścić piekarnik?

Jednym z pomieszczeń, znajdującym się w każdym domu, które wymaga specjalnego traktowania, jest kuchnia. To z kuchni każdy domownik korzysta codziennie, kilka razy w ciągu dnia i to w tym miejscu przygotowywane są zarówno drobne przekąski, jak i gotowane dania. Jak wiadomo produkty spożywcze, warzywa i owoce powinny być przechowywane w odpowiednio czystych i higienicznych warunkach, aby żadne bakterie i zarazki nie przenikały do jedzenia. Sprzątanie kuchni zwykle zajmuje dużą ilość czasu, w trakcie którego często zapominamy o regularnym czyszczeniu piekarnika. Ulubione potrawy przyrządzane w piekarniku powinny pachnieć świeżością, a nie charakterystyczną wonią po poprzednim użytkowaniu sprzętu. Czyszcząc piekarnik po każdym użyciu, nie tylko utrzymamy sprzęt w czystości, ale również unikniemy starych, tłustych plam i zaschniętych resztek jedzenia, które trudno wyczyścić z wnętrza piekarnika. Istnieje mnóstwo sposobów na to, jak skutecznie wyczyścić piekarnik, a najbardziej efektywne z nich możesz wcielić w życie już dziś.

Najlepsze sposoby na to, jak wyczyścić mocno zabrudzony piekarnik

Zanim przystąpisz do realizacji planu, jak szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik, oceń sytuację i stopień ubrudzenia całego sprzętu. Świeży brud i plamy będą dużo łatwiejsze do usunięcia w porównaniu do starego tłuszczu, przypalonych resztek jedzenia i zaschniętego kurzu. Rzadko stosowanym, ale niezwykle efektywnym produktem, który poradzi sobie ze świeżymi plamami, jest mąka. Wystarczy posypać piekarnik mąką, a po chwili zetrzeć zabrudzenia ściereczką nasączoną w wodzie. Aby skutecznie zdezynfekować cały sprzęt i pozbyć się resztek bakterii należy namoczyć ściereczkę z mikrofibry w roztworze wody i octu, a następnie przetrzeć wszystkie wewnętrzne elementy piekarnika. Ocet, jako naturalny produkt, nie stanowi zagrożenia dla przygotowywanych posiłków, a charakterystyczny zapach szybko wietrzeje. Trudniejszym etapem jest czyszczenie starych plam. Na to, jak wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu i innych zabrudzeń również istnieją sprawdzone i domowe sposoby, które jednocześnie są naturalną alternatywą dla gotowych produktów.

Jak wyczyścić brudny piekarnik w domu?

Nowoczesne modele piekarników mają dość ciekawą funkcję, dzięki której nie musisz zastanawiać się jak czyścić piekarnik. Z opcją samoczyszczenia z pewnością zaoszczędzisz swój czas i zdejmiesz z siebie obowiązek regularnego mycia tego sprzętu, jednak wysoki koszt takiego piekarnika skutecznie zniechęca do zakupu. Innym typem piekarników są sprzęty z emalią katalityczną. Specjalna substancja sprawia, że powierzchnia w środku piekarnika rozpoznaje tłuszcz i spala go. Po 5 lub 6 użyciach należy nagrzać urządzenie do 200 stopni Celsjusza, a po ostudzeniu ostrożnie oczyścić emalię delikatnym środkiem, np. roztworem wody z octem. Klasyczne sprzęty można czyścić sprawdzonymi sposobami, a do tego, jak szybko wyczyścić piekarnik przydadzą się produkty, które bez wątpienia znajdziesz w domowej szafce.

  • Jak wyczyścić piekarnik sodą? Soda oczyszczona wykazuje szereg zastosowań, a jednym z nich jest świetna funkcja czyszcząca i dezynfekująca. Piekarnik z uporczywymi zabrudzeniami należy nagrzać i spryskać wnętrze wodą. Kolejnym krokiem jest posypanie plam sodą i ponowne spryskanie środka urządzenia czystą wodą. Przy wyjątkowo silnych zabrudzeniach możesz pozostawić mieszankę na noc. Po kilku godzinach wystarczy wstawić garnek wypełniony wrzątkiem do piekarnika na około 2 godziny. Ostatnim etapem jest usunięcie mieszanki sody i spryskanie wnętrza sprzętu wodą z octem.
  • Jak doczyścić piekarnik sokiem z cytryny? Kolejnym produktem spożywczym, który stanowi doskonały środek czystości, jest sok wyciśnięty z cytryny. W tym przypadku należy wlać wodę i sok z jednej cytryny do naczynia odpornego na wysokie temperatury, wstawić je do piekarnika i nastawić urządzenie na 180 stopni. Po upływie 30-40 minut wystarczy wyłączyć piekarnik i poczekać, aż wystygnie. Sok z cytryny skutecznie zmiękczy brud i zaschnięty tłuszcz, który to sprawnie usuniesz mieszanką wody z octem i ściereczki z mikrofibry.
  • Jak wyczyścić piekarnik w środku solą kuchenną? Metoda z użyciem soli kuchennej to najszybszy sposób na czysty piekarnik. W ty przypadku należy rozsypać sól i piec do momentu, aż nabierze brązowego koloru. Po zakończeniu pieczenia wystarczy usunąć brud niezawodną mieszanką wody i octu.
  • Jak wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu gotowymi detergentami? Tu odpowiedź jest prosta — należy stosować gotowe produkty zgodnie z ich przeznaczeniem i zaleceniami producenta. Jednak decydując się na sklepowe rozwiązania, warto wybierać te, które są oparte na naturalnych składnikach i nie mają silnych zapachów. Trzeba pamiętać, że piekarnik ma bezpośredni kontakt z przyrządzanymi potrawami, a niebezpieczne związki chemiczne przechodzące do jedzenia mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Eskurro — doskonałe rozwiązanie na to, jak szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik

Domowe i sprawdzone metody niestety mogą okazać się niewystarczające przy starych i ciężkich zabrudzeniach. Sprawdzonym sposobem na to, jak wyczyścić zapuszczony piekarnik i przywrócić go do idealnego stanu używalności jest wynajęcie profesjonalnej ekipy sprzątającej Eskurro. Nasz wykwalifikowany personel przy użyciu profesjonalnego sprzętu i skutecznych, ale bezpiecznych środków czystości opartych na naturalnych składnikach, szybko i sprawnie upora się z brudem i tłuszczem. Serwis Eskurro poradzi sobie tam, gdzie wszelkie metody czyszczenia zawodzą. Poznaj bogatą ofertę usług sprzątających i złóż swoje pierwsze zamówienie. Z Eskurro nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także zyskasz gwarancję idealnej czystości.