sprzątanie mieszkań Warszawa

Jak wyczyścić lodówkę?

Lodówka, jako niezbędne urządzenie w każdej kuchni, powinna być czyszczone regularnie. Ten element wyposażenia kuchni jest używany codziennie przez wszystkich domowników. Niestety większość osób zabiera się za czyszczenie lodówki dopiero wtedy, gdy zbiera się w niej woda, nieprzyjemny zapach lub pleśń z wilgoci, lub starego jedzenia. Wnętrze lodówki ma bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, warzywami i owocami i właśnie z tego względu jej regularne mycie jest tak ważne. Brudne i zaniedbane urządzenie nie tylko nieestetycznie się prezentuje, ale także stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia i jakości przechowywanej w środku żywności. Jeśli stale zastanawiasz się czym najlepiej umyć lodówkę oraz jak często myć lodówkę to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Proste triki i porady sprawią, że mycie lodówki już nigdy nie będzie stanowić dla Ciebie problemu.

Jak często myć lodówkę? Regularne mycie i utrzymywanie czystości w lodówce

Nie ma konkretnych zasad, które jasno określają, w jakim odstępie czasu należy przeprowadzać czyszczenie lodówki. Standardem powinno być przetarcie wnętrza lodówki, wszystkich półek i szuflad wilgotną ściereczką raz na tydzień. Przy tej okazji warto przejrzeć wszystkie artykuły spożywcze i pozbyć się tych zepsutych lub których data ważności nie jest dłużej aktualna. Dbając o urządzenie w taki sposób na bieżąco, generalne mycie lodówki może być przeprowadzane raz na trzy miesiące. Zdarza się jednak, że przy szybkim tempie życia zapominamy o regularnym przemywaniu ścianek lodówki. Resztki jedzenia, plamy po gotowych daniach lub pozostałości po zepsutych owocach czy warzywach są idealną pożywką dla rozwijających się bakterii i wirusów, które są poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Brud na półkach, nalot, pleśń lub zbierająca się w środku lodówki woda to sygnał alarmowy, informujący o tym, że solidne czyszczenie lodówki powinno być natychmiast wykonane.

Czym najlepiej umyć lodówkę? Sięgnij po domowe środki czystości

Przygotowując się do mycia i dezynfekcji swojej lodówki, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jakie środki czystości wybrać. Lodówka to zamknięte urządzenie, w którym wymiana powietrza jest utrudniona, a bezpośredni kontakt z żywnością wymaga stosowania łagodnych i naturalnych środków czystości. Jeśli nie wiesz czym czyścić lodówkę w środku, sięgnij po naturalne produkty, które z pewnością znajdziesz w kuchennych szafkach. Niezastąpionymi środkami do czyszczenia i dezynfekcji lodówki jest ocet, soda oczyszczona, cytryna i sól. Ocet, sól i soda oczyszczona skutecznie pozbywają się brudu, bakterii i zarazków, a cytryna potrafi zneutralizować nieprzyjemne zapachy z wnętrza urządzenia. Kolejną zaletą naturalnych detergentów jest to, że szybko wietrzeją — zapach nie zdąży przeniknąć do żywności. Czyszczenie lodówki silnie żrącymi detergentami lub chemicznymi mleczkami do mycia może spowodować trwałe uszkodzenie delikatnych ścianek urządzenia. Poza tym sklepowe środki czystości mogą łatwo wchodzić w kontakt z żywnością.

Jak dobrze umyć lodówkę? Czyszczenie lodówki krok po kroku

Zanim zabierzesz się za kompleksowe mycie lodówki, odłącz urządzenie od prądu, a następnie wyjmij wszystkie artykuły spożywcze. W tym momencie możesz wykonać selekcję produktów i pozbyć się tych popsutych lub przeterminowanych. Następnie wyjmij z lodówki półki, szuflady i wszystkie inne ruchome elementy — możesz umyć je osobno w wannie lub pod prysznicem. Myjąc ścianki urządzenia, kieruj się od góry ku dołowi — umożliwi to dokładne przetarcie wszystkich ścianek i brak zacieków. Przejdź do czyszczenia zewnętrznych elementów i uszczelek, a następnie pozostaw urządzenie do całkowitego wyschnięcia. Po umieszczeniu wszystkich elementów w lodówce upewnij się, że jest ona wolna od nieprzyjemnych zapachów. Jeśli nie jest, możesz wymieszać pół szklanki wody z taką samą ilością octu i kilkoma kroplami soku z cytryny, a następnie przetrzeć wszystkie elementy. Tak przeprowadzone czyszczenie lodówki pozbędzie się nie tylko brudu, ale także niebezpiecznych wirusów, bakterii i grzybów.

Jak wyczyścić lodówkę w środku? Nawiąż współpracę z profesjonalistami

Regularne mycie lodówki to istotna kwestia, dzięki której masz pewność, że cała żywność jest przechowywana w odpowiednich warunkach. Warto dodać czyszczenie lodówki do swojej cotygodniowej listy sprzątania mieszkania lub domu. Taki ruch pozwoli utrzymać urządzenie w nienagannym i bezpiecznym stanie. Oczywistą kwestią jest bezpośrednie usuwanie popsutej żywności z wnętrza lodówki. Pleśń i grzyby rozprzestrzeniają się po wszystkich elementach i często nie są widoczne gołym okiem. Nawiązując współpracę z profesjonalnym serwisem sprzątającym Eskurro, mycie lodówki już nigdy nie będzie stanowić problemu. Personel Eskurro korzysta wyłącznie z certyfikowanych środków czystości na bazie naturalnych składników, które są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Ponadto ekipa sprzątająca dzięki swoim kwalifikacjom i doświadczeniu szybko i sprawnie pozbędzie się wszelkich plam i zabrudzeń zarówno w środku, jak i na zewnątrz lodówki. Z Eskurro nie musisz zastanawiać się, jak dobrze umyć lodówkę. Nasza ekipa zrobi to za Ciebie.