sprzątanie po remoncie cennik

Jak sprzątać po remoncie?

Remont mieszkania czy budowa domu po zakończonych pracach wymaga kompleksowego i dokładnego sprzątania i mycia wszystkich powierzchni. Nawet niewielki zakres prac remontowych w mieszkaniu lub domu wiąże się z wszechobecnym pyłem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami, a każdy z nas marzy o chwili, w której wprowadzi się do odnowionego mieszkania ze stylowym wnętrzem. Wielu z nas kompletnie nie wie, jak posprzątać mieszkanie po remoncie oraz jaką pracę trzeba wykonać, aby szybko i sprawnie przejść przez cały proces sprzątania. Poradnik, od czego zacząć sprzątanie po remoncie z pewnością przyczyni się do szybkiego wprowadzenia się i radości z nowego miejsca.

Od czego zacząć sprzątanie po remoncie mieszkania?

Pierwszy krokiem, który odpowie na pytanie, od czego zacząć sprzątanie po remoncie będzie wyrzucenie wszystkich pozostałości po remoncie, jakie znajdziemy w pomieszczeniach. Upewnij się, że podłogi, parapety i kąty są wolne od resztek gruzu, kawałków drewna, wkrętów i innych odpadków budowlanych. Następnie przygotuj niezbędne środki czystości i materiały, które pomogą Ci uporać się z bałaganem. Jeśli nie wiesz czym sprzątać po remoncie, przygotuj listę zakupów:

  • ściereczki zwykłe i z mikrofibry
  • gąbki
  • odkurzacz, wiadro z mopem
  • szara gazeta
  • ocet, soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń
  • szczotka do kurzu

Solidne przygotowanie się przed rozpoczęciem prac sprzątających pozwoli na zaoszczędzenie czasu i brak przykrych niespodzianek w trakcie sprzątania.

Praktyczny poradnik jak sprzątać mieszkanie po remoncie

To, czym sprzątać po remoncie w głównej mierze zależy od Ciebie. Na rynku jest wiele ogólnodostępnych narzędzi i akcesoriów, które pomogą uporać się z zanieczyszczeniami. Oprócz podstawowych przyrządów do sprzątania warto zaopatrzyć się w płaskiego mopa lub długiej miotełki do kurzu, która pomoże uporać się z kurzem i pyłem na ścianach. Istnieją dwie ważne zasady dotyczące tego, jak sprzątać po remoncie. Należy pamiętać, aby najpierw zacząć sprzątać na sucho, a następnie na mokro, oraz trzymać się zasady czyszczenia od góry do dołu — kurz wtedy opada z góry na dół, a my nie dodamy sobie dodatkowej pracy. Jeśli podczas prac remontowych meble były przechowywane w mieszkaniu lub domu, warto zadbać o nie i odświeżyć ich wygląd, bez względu czy były dobrze zabezpieczone przed pyłem. Warto zaopatrzyć się w odkurzacz piorący do wykładzin i tapicerek lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która sprawi, że wszystkie kanapy i fotele będą prezentować się jak nowe.

Jak sprzątać po remoncie na sucho?

Zgodnie z zasadą od góry do dołu zacznij usuwać kurz z sufitu i ścian przy pomocy specjalnej miotełki do kurzu z długim kijem, który umożliwi dotarcie nawet do wysokich zakamarków. Jeśli w pokojach podczas prac remontowych znajdowały się meble i parapet, warto przetrzeć je szczotką do kurzu, nawet jeśli zostały zabezpieczone folią. Następnie należy odkurzyć podłogi. Do tego celu najlepiej wypożyczyć profesjonalny odkurzacz przemysłowy, który na sucho wchłonie cały pył i kurz z podłóg. Koszt wynajmu nie jest wysoki, a podłogi będą idealnie przygotowane na mycie. Sprzątanie na sucho to jeden z etapów poradnika jak sprzątać mieszkanie po remoncie.

Jak sprzątać po remoncie w łazience?

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć sprzątanie po remoncie łazienki to postępuj zgodnie z powyższymi zasadami najpierw na sucho później na mokro. Po dokładnym oczyszczeniu łazienki z kurzu przetrzyj elementy armatury łazienkowej roztworem wody z octem. Ocet nie tylko zdezynfekuje meble łazienkowe, ale także doczyści wszelkie zabrudzenia. Na samym końcu zajmij się myciem płytek łazienkowych. Kilkukrotne mycie podłogi gotowym produktem do płytek lub mieszanką wody z octem i kroplami soku z cytryny to kluczowa odpowiedź na pytanie, jak sprzątać po remoncie w łazience. Warto zalać toaletę octem, aby pozbyć się kamienia z wnętrza muszli.

Od czego zacząć sprzątanie po remoncie na mokro?

Wiedząc, jak i czym sprzątać po remoncie można przejść do ostatniego etapu porządków — czyszczenia na mokro. W tym przypadku również sprawdzi się metoda od góry do dołu. Meble, które wcześniej odkurzaliśmy na sucho, można przetrzeć wilgotną ściereczką nasączoną roztworem wody z octem w proporcjach 1 do 1. Warto odświeżyć wszystkie meble, nawet jeśli były zabezpieczane przed pracami remontowymi. Następnie można przejść do mycia okien. Do tego celu wystarczy ciepła woda i ściereczka z mikrofibry, która zbierze cały brud i kurz z szyb. Po umyciu szyb trzeba wytrzeć je do sucha suchą ściereczką, a jeśli zależy Ci na idealnym błysku, można wypolerować szyby szarą gazetą lub nylonową pończochą — już kilka ruchów wystarczy, aby uzyskać idealny połysk. Na samym końcu zostawiamy podłogi do umycia. Proces mycia posadzki musi być powtórzony kilkukrotnie, aby uzyskać dokładnie umytą powierzchnię. Warto poczekać aż podłoga wyschnie po myciu i przetrzeć ją jeszcze raz przy użyciu wody z octem i kilkoma kroplami olejku eterycznego. Z takim poradnikiem już nigdy nie będziesz zastanawiać się, od czego zacząć sprzątanie po remoncie.

Jak sprzątać mieszkanie po remoncie — mini poradnik

Aby ułatwić sobie porządki i nie zastanawiać się dłużej jak sprzątać mieszkanie po remoncie warto zastosować poniższe wskazówki:

  • codziennie usuwaj budowlany gruz i pozostałości remontowe
  • wyczyść narzędzia budowlane
  • nie używaj mokrych ściereczek na brudnych i zakurzonych podłogach
  • staraj się usuwać mieszanki budowlane (np. ślady po farbie) od razu po zabrudzeniu powierzchni.

Trzymanie się powyższych tipów z pewnością ułatwi cały proces remontowy i pomoże w szybkim sprzątaniu, a pytanie, jak sprzątać po remoncie już nie będzie Cię dręczyć.

Od czego zacząć sprzątanie po remoncie? Od profesjonalnej ekipy sprzątającej Eskurro

Dla wielu osób to, od czego zacząć sprzątanie po remoncie oraz jak sprzątać po remoncie to problem ciężki do samodzielnej realizacji. Pył i kurz, który jest wszędzie obecny i brak profesjonalnego sprzętu do czyszczenia może powodować frustrację. Nasz profesjonalny serwis sprzątający Eskurro to wykwalifikowany personel z bogatym doświadczeniem w kwestii sprzątania po remontach. Świadczymy kompleksowe usługi sprzątające niezależnie od wielkości powierzchni. Działamy wyłącznie na profesjonalnym sprzęcie i bezpiecznych środkach czyszczących. Nasze doświadczenie i zaangażowanie to gwarancja zadowolenia i wysokiej jakości wykonanych usług. Z Eskurro nie musisz zastanawiać się jak posprzątać mieszkanie po remoncie.