Mycie kuchenki

Jak posprzątać zapuszczone mieszkanie?

Utrzymanie porządku w swoich czterech kątach dla wielu nie jest łatwym zadaniem do wykonania. Pozbycie się bałaganu i spędzanie czasu w czystej przestrzeni wymaga od nas nie tylko wysiłku, ale także dobrej organizacji swojego czasu i przestrzeni przeznaczonej do sprzątania. Warto rozpocząć od odkładania wszystkich przedmiotów na swoje miejsca. Taki sposób nie tylko zaoszczędzi nam dodatkowego bałaganu, ale także wpłynie na utrzymanie ładu i porządku, a także szybkie sprzątanie całego mieszkania, czy domu.

Istnieje kilka sposobów na to, jak posprzątać mieszkanie, jednak w dobie wielu obowiązków, pracy i opieki nad dziećmi nie jest to priorytetowa kwestia. Nasz przewodnik i porady dotyczące tego, jak szybko posprzątać mieszkanie z pewnością ułatwią sam proces sprzątania oraz pozwolą zaoszczędzić niezbędny czas.

Jak często sprzątać swoje cztery kąty?

Regularne realizowanie ustalonego harmonogramu sprzątania z pewnością przyczyni się do utrzymywania porządku i sprawi, że mieszkanie nie będzie wymagało częstego generalnego czyszczenia. Poświęcenie jednego dnia w tygodniu na większe i dokładne porządki włącznie z odkurzaniem i myciem podłóg da nam poczucie zadowolenia z własnej pracy i osiągniętych efektów.

Warto ustalić sobie plan, który rozwieje twój dylemat, jak posprzątać mieszkanie:

  • Dokładnie zaplanuj przestrzeń i uporządkuj przedmioty — książki zalegające na stoliku nocnym przenieś na półki, stertę ubrań z krzesła, ułóż w szafie, a kosmetyki na biurku uporządkuj w szufladach.
  • Podzielić poszczególnych sprzątanych powierzchni na pokoje. Zacznij od kuchni oraz łazienki, gdyż te pomieszczenia wymagają najwięcej uwagi i wykorzystania większej ilości środków do czyszczenia. Następnie po kolei przejdź przez pokoje zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, a także zachowując kolejność sprzątania od góry do dołu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie pominiesz żadnego miejsca. Obliczenie czasu sprzątania poszczególnego pomieszczenia pozwoli ci na zarządzanie swoim czasem w przyszłości, a pytanie, jak szybko posprzątać mieszkanie już nigdy nie będzie problemem.

jak wyczyścić kanapę

Każde efektywne sprzątanie powinno zaczynać się od wytarcia kurzy od żyrandola i najwyższych półek, do mebli położonych na najniższym poziomie. Do odkurzania mebli przyda się ściereczka z mikrofibry lub chusteczki elektrostatyczne.

Warto wykorzystywać naturalne metody na to, jak posprzątać mieszkanie. Wodny roztwór z octem i wilgotna ściereczka nie tylko skutecznie pozbędzie się kurzu i pyłu, ale dodatkowo zdezynfekuje i usunie bakterie z czyszczonych powierzchni. Połysk na meblach zagwarantuje roztwór kilku kropel soku z cytryny wymieszanych z taką samą ilością oliwy z oliwek. Miękka ściereczka wykorzystana do polerowania mebli skutecznie je nabłyszczy. Domowe triki z pewnością rozprawią się z problemem, jak szybko posprzątać zapuszczone mieszkanie.

Pranie zasłon i efektywne czyszczenie łazienki oraz kuchni

Do prania zasłon i firanek również możesz wykorzystać domowe sposoby. Wystarczy, że masz w swojej kuchni sól kuchenną, którą wrzucisz do bębna tuż przed ostatnim płukaniem. Garść soli wystarczy, aby firanki były śnieżnobiałe i dobrze układały się po zawieszeniu. Przed praniem zasłon warto namoczyć je w chłodnej wodzie z dodatkiem octu, który pomoże zachować kolor tkaniny. Dodatek do prania w postaci soku z cytryny pozbędzie się nikotynowego zapachu, a płyn do mycia naczyń rozprawi się z tłustymi plamami. Zasłony najlepiej prać w pralce ustawionej na delikatny cykl prania i w maksymalnie 40 stopniach.

Do dylematu jak posprzątać mieszkanie szybko i skutecznie dołącza czyszczenie łazienki i kuchni. Fugi między płytkami często są pełne brudu trudnego do usunięcia. Stara szczoteczka do zębów z nałożoną pastą szybko rozprawi się z brudnymi fugami pozostawiając je nieskazitelnie czyste. Częstym widokiem w łazience jest zaparowane lustro. Brudne lustro można przetrzeć roztworem wody z octem lub użyć gotowego płynu do mycia szyb. Przetarcie tafli lustra pianką do golenia zabezpieczy je przed parowaniem. Do sprzątania kuchni koniecznie trzeba wykorzystać mieszaninę 3 łyżek sody oczyszczonej i szklanki wody. Ten sposób pomoże Ci w pozbyciu się wszelkich plam i zaschniętych zabrudzeń. Domowe sposoby na to, jak szybko posprzątać mieszkanie najczęściej sprawdzają się najlepiej i warto wykorzystywać je w swoim domu.

Sprawdzone sposoby na utrzymanie mieszkania w porządku

Sprzątanie pokojów, kuchni i łazienki nie musi być ciężkim zadaniem. Dodatkowo sprawę ułatwi nam systematyczne porządkowanie na bieżąco. Regularne przecieranie mebli z kurzu, odkurzanie podłóg i odkładanie rzeczy na swoje miejsca z pewnością przyczyni się do utrzymania upragnionego porządku w naszych czterech kątach. Warto także zmobilizować wszystkich domowników do nowych zasad, dzięki którym problem, jak szybko posprzątać mieszkanie na przykład przed przyjazdem gości, nigdy nie będzie występować.

Wprowadź do swojego domu zwyczaj mycia naczyń tuż po jedzeniu, odkładania kosmetyków na miejsce, a także składania wszystkich ubrań prosto do szafy, zamiast na krzesło. Świetnym sposobem utrzymania porządku jest także sprzątanie na raty. Zamiast generalnego sprzątania możesz codziennie wykonywać zaplanowane czynności, a nie zostawiać całego mieszkania do posprzątania na jeden konkretny dzień. Z takimi trikami pozbędziesz się dylematu, jak posprzątać mieszkanie.

Kompleksowe i staranne sprzątanie mieszkania z Eskurro

Cykliczne sprzątanie i dbanie o utrzymanie czystości swojego mieszkania dla wielu jest ogromnym wyzwaniem. Warto zatrudnić wykwalifikowaną ekipę sprzątającą, która nie tylko kompleksowo zadba o posprzątanie Twoich czterech kątów, ale także zapewni ci spokój i komfortowy wypoczynek w czystej przestrzeni. Eskurro to profesjonaliści w swoim fachu, dla których nie istnieje problem, jak posprzątać zapuszczone mieszkanie. Lata doświadczenia i setki zadowolonych klientów to gwarancja jakości i starannego wykonania każdego zlecenia. Pracujemy w wielu lokalizacjach i jesteśmy elastyczni pod względem terminów — możesz w prosty i szybki sposób skontaktować się z nami przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej. Pracujemy tylko o wyłącznie z certyfikowanymi urządzeniami i akcesoriami do czyszczenia, które nie niszczą czyszczonych powierzchni, a środki czystości są bezpiecznie zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia domowników. Eskurro to najlepsza odpowiedź na pytanie, jak szybko posprzątać mieszkanie.