Sprzątanie kuchni

Jak czyścić drewnianą podłogę?

Drewniana, naturalna podłoga to doskonałe dopełnienie każdego wnętrza. W końcu drewno niesie ze sobą niepowtarzalny klimat i potrafi stworzyć wyjątkową atmosferę. Jak myć podłogę drewnianą dla wielu z nas może być ogromnym dylematem, gdyż tak droga posadzka musi być specjalnie traktowana. Mycie drewnianej posadzki mopem nie należy do trudnych czynności, zwłaszcza jeśli korzystasz z odpowiednich produktów czyszczących i akcesoriów. Rynek oferuje całe mnóstwo różnorodnych podłóg drewnianych, a sposób oraz środki do mycia są zależne od konkretnego rodzaju drewna. Skrupulatny dobór detergentów i narzędzi zapewni idealny wygląd drewnianej podłogi i wspaniałą prezentację przez długie lata.

Przygotuj odpowiedni sprzęt i środki czystości

Drewno to bez wątpienia materiał, który idealnie dopasuje się do wszystkich stylów wnętrzarskich. Niezależnie czy twoje mieszkanie jest wykonane w surowym, loftowym stylu, posiada minimalistyczne i skandynawskie wykończenia, czy też dominują w nim bogato zdobione elementy. Elementy wykonane z drewna i naturalnie drewniana podłoga to ponadczasowy styl, który nigdy nie wyjdzie z mody. W dodatku drewno jest niezwykle wytrzymałe i odporne na zarysowania, wgniecenia i inne mechaniczne uszkodzenia. Dlatego mając w domu drewniany parkiet, warto odpowiednio o niego zadbać, aby przez lata doskonale prezentował się w Twoim domu. Poznaj sprawdzone sposoby i metody na to, jak myć podłogę drewnianą i stosuj je regularnie.

Praktyczny poradnik krok po kroku

Do tego, jak czyścić drewnianą podłogę warto wcześniej się przygotować i wyposażyć w niezbędne akcesoria i środki czystości. Sprawdź, czy masz w domu miękkiego mopa, miotełkę, odkurzacz z delikatną nakładką nierysującą powierzchni, pasty lub płyny do pielęgnacji drewna. Najważniejszym punktem pielęgnacji drewnianej podłogi jest jej regularne i bieżące sprzątanie. Częstsze odkurzanie lub zamiatanie sprawi, że nie doprowadzimy do zabrudzeń trudnych do usunięcia, a podłoga nie będzie niszczeć pod wpływem plam i ciężkiego brudu. A największą zaletą regularnego sprzątania drewnianej podłogi jest to, że zawsze będzie się ona idealnie prezentować, czekając na przyjazd gości, domową imprezę lub Twój powrót do domu.

Triki i czyszczenie na sucho

Naturalnie drewniana podłoga musi być regularnie oczyszczana z kurzu, drobnego piasku, włosów, czy sierści zwierząt. Zastanawiając się jak czyścić drewnianą podłogę oraz jak często myć drewnianą podłogę trzeba pamiętać, że najlepszym sposobem na utrzymanie drewna w świetnej kondycji jest sprzątanie na sucho. W zależności od potrzeb odkurzaj parkiet odkurzaczem lub zamiataj poszczególne punkty na podłodze miękką zmiotką. Dzięki tak prostym trikom nie tylko utrzymasz podłogę w czystości, ale również sama czynność nie zajmie Ci dużej ilości czasu. W zależności od posiadanego rodzaju podłogi należy wybrać odpowiednią pielęgnację. Lakierowana posadzka nie wymaga specjalnych środków konserwujących. Drewno olejowane wymaga używania dodatkowych produktów zwiększających ochronę podłogi — np. pastę lub płyn przeznaczony do podłóg olejowanych.

Mimo wszystko zdarza się, że podłoga pobrudzi się od jedzenia, wylanego wina lub innej plamy, której nie da się usunąć wyłącznie odkurzaczem. Naturalnie drewniane podłogi można myć, jednak najlepiej robić to miękkim mopem lub ściereczką, dokładnie odsączonym z wody. Ponadto po umyciu posadzki na półsucho koniecznie trzeba wytrzeć całość suchą ściereczką. Nawet najlepsza impregnacja drewna nie jest w stanie uchronić go od pochłaniania wody. Jeśli drewno pochłonie zbyt dużą ilość wody, deski mogą ulec zniszczeniu i odkształceniom, których nie da się uratować, a jedynym ratunkiem będzie wymiana całej podłogi.

Zatrudnij profesjonalny serwis sprzątający Eskurro

Nawet najwięksi fani sprzątania nie są w stanie uchronić drewnianej podłogi od plam z kawy, czekolady lub plam z jedzenia. Aby skutecznie i efektywnie wypielęgnować podłogę w swoim domu i mieć pewność, że jest ona zadbana z należytą starannością, warto rozważyć nawiązanie współpracy z profesjonalnym serwisem sprzątającym Eskurro. Nasz wykwalifikowany personel doskonale wie, jak wyczyścić drewnianą podłogę i jakich środków pielęgnacyjnych używać, aby wydobyć z drewna szlachetny blask i wygląd. Poza tym zatrudniając profesjonalistów, można skorzystać z pełnego pakietu usług sprzątających. Ekipa Eskurro zadba o każde wnętrze w Twoim domu, oszczędzając przy tym Twój czas i energię. Dołącz do setek zadowolonych klientów i powierz swój naturalny parkiet w nasze ręce.