czym wyczyścić kanapę

Czyszczenie Mikrofali

Mikrofalówka z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym sprzętem AGD, a dla wielu z nas stanowi obowiązkowe wyposażenie kuchni. Jak każdy inny sprzęt kuchenny, łatwo ją pobrudzić tłuszczem lub resztkami jedzenia, a częste korzystanie prowadzi do powstawania trudnych do usunięcia plam. Mikrofala podgrzewa posiłki w zamknięciu, dlatego trzeba zwrócić uwagę, jakimi środkami czyścimy sprzęt od środka. Zastanawiając się czym umyć mikrofalę, zdecydowanie powinieneś zrezygnować ze wszystkich silnych detergentów i środków czystości zawierających niebezpieczne związki chemiczne. Istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na czyszczenie kuchenki mikrofalowej, które warto poznać i zacząć stosować we własnym domu.

Domowe sposoby na czyszczenie kuchenki mikrofalowej

Jeśli nie wiesz czym umyć mikrofale, to pewnie dużym zaskoczeniem będzie dla Ciebie fakt, że wszystkie potrzebne środki znajdziesz w swojej kuchni. Sięgnij po ocet, sodę oczyszczoną i cytrynę. Do sporządzenia mieszanek przyda się także czysta woda. Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, jak szybko umyć mikrofale, które nie wymagają dużych pokładów energii. Największą zaletą metod jest to, że są one w pełni naturalne i bezpieczne dla zdrowia, dzięki czemu po umyciu mikrofali możesz bez obaw podgrzewać w niej posiłki.

  • Czyszczenie mikrofalówki cytryną – to najprostszy ze sposobów na przywrócenie czystego wyglądu każdej mikrofali. Do miseczki wlej 2-3 szklanki wody i sok z jednej cytryny. Możesz też pokroić cytrynę w plasterki lub cząstki. Następnie włóż miskę z roztworem do mikrofali i nastaw ją na najwyższą moc, na ok. 4 minuty. Po tym czasie namocz ściereczkę w podgrzanej mieszance i przetrzyj dokładnie wnętrze sprzętu. Para wodna skutecznie rozmiękczy zaschnięte zabrudzenia, przez co ich usunięcie będzie dużo prostsze. Ponadto cytryna usunie wszelkie zapachy z potraw, pozostawiając czyste i świeże wnętrze mikrofali.
  • Czyszczenie mikrofalówki octem – to sposób nie tylko na uzyskanie czystego sprzętu, ale również na dezynfekcję i pozbycie się wszelkich zarazków. Ocet stanowi niezawodny środek czystości o właściwościach odkażających i z powodzeniem może zastąpić wiele detergentów. Tak, jak w przypadku cytryny, przygotuj roztwór wodny w proporcji 1 do 1, a mikrofalę nastaw na najwyższą moc. Po kilku minutach przetrzyj wnętrze ściereczką nasączoną w mieszance. Ocet pomimo tego, że może odstraszać swoim zapachem, to ma świetne działanie odświeżające i oczyszczające. A sam zapach octu dość szybko się ulatnia.
  • Czyszczenie mikrofalówki sodą oczyszczoną – to najlepsza metoda na doczyszczenie przypalonego sprzętu. Z tłustymi i przypalonymi zabrudzeniami poradzą sobie 2-3 łyżki rozpuszczone w szklance wody. Nastaw mikrofalę na maksymalną moc, na ok. 4-5 minut. Wszystkie przypalenia powinny szybko rozpuścić się, dzięki parze wodnej. Po upływie czasu przetrzyj mikrofalę suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem.

Uporczywe i trudne do usunięcia plamy będą wymagać powtórzenia któregoś ze sposobu. Możesz także wyszorować wnętrze sprzętu wilgotną gąbką posypaną sodą oczyszczoną i jeszcze raz powtórzyć sposób z podgrzewaniem mieszanki z sodą. Pamiętaj, aby do mycia mikrofali nigdy nie używać ostrych myjek, druciaków lub narzędzi. Możesz wtedy zarysować delikatną powierzchnię urządzenia i je uszkodzić. Korzystanie z porysowanej mikrofali może być niebezpieczne i wytwarzać szkodliwe związki podczas podgrzewania potraw.

Czym umyć mikrofale? Nie zapomnij o ruchomych elementach

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej to także mycie jej ruchomych i zewnętrznych elementów. Po doczyszczeniu wnętrza sprzętu wyjmij obrotowy talerz i umyj go płynem do mycia naczyń. Specjalne szczoteczki umożliwią doczyszczenie wentylatorów, które również wymagają odświeżenia. Dzięki temu mikrofalówka będzie poprawnie działać i spełniać swoje funkcje. Jeśli nie wiesz czym umyć mikrofale z zewnątrz, to sięgnij po naturalny i skuteczny środek, czyli ocet. Możesz użyć tej samej mieszanki wody z octem, którą wcześniej podgrzewałeś. Miękką ściereczką nasączoną w mieszance przetrzyj zewnętrzne części sprzętu. Ocet dokładnie oczyści mikrofalę z kurzu i zabrudzeń oraz pozbędzie się wszelkich zarazków. Czyszczenie kuchenki mikrofalowej powinno być przeprowadzane regularnie. Ten sprzęt ma bezpośredni kontakt z żywnością, dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać mikrofalówkę w czystym i higienicznym stanie. Stosując sprawdzone i naturalne sposoby zapewniasz bezpieczeństwo sobie oraz wszystkim domownikom.

Profesjonalna usługa na czyszczenie kuchenki mikrofalowej

Profesjonalny serwis sprzątający to kolejny sposób na to, jak szybko umyć mikrofale. Ekipa sprzątająca Eskurro to wykwalifikowany personel, który do każdego zlecenia podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Bogate doświadczenie i setki zadowolonych klientów stanowi gwarancję wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Usługi obejmują nie tylko czyszczenie kuchenki mikrofalowej, ale każdy rodzaj sprzątania, przez co z łatwością znajdziesz ofertę odpowiadającą Twoim oczekiwaniom. Zapewniamy certyfikowany sprzęt niezbędny do sprzątania, a wszystkie środki czystości, których używamy, są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Dzięki elastyczności w terminach możesz wybrać dogodny dla Ciebie dzień, a nasz serwis zjawi się punktualnie i zrealizuje usługę w umówionym czasie. Współpraca z nami to komfort i oszczędność czasu dla Ciebie. Skontaktuj się z nami już dziś i powierz w nasze ręce swój dom oraz czyszczenie kuchenki mikrofalowej.