Od czego zacząć sprzątanie

Czym umyć lustro

Od dawna lustro przestało już spełniać wyłącznie swoją podstawową rolę. Oprócz tego, że z jego pomocą możemy sprawdzić swój wygląd, wykonać makijaż lub nietuzinkową fryzurę, jest ono także wyjątkową dekoracją, która nadaje pomieszczeniom nietuzinkowego charakteru. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak umyć lustro bez smug. Jeśli Ty również stoisz przed takim dylematem, przeczytaj artykuł i sprawdź nasze wskazówki.

Czym umyć lustro bez smug?

Zastanawiasz się pewnie, czym można umyć lustro, aby na tafli szkła nie było widać smug. Otóż musisz zaopatrzyć się w niezbędne produkty podstawowe, dzięki którym czyszczenie tego elementu dekoracyjnego będzie łatwe i przyjemne. W Twoim niezbędniku powinny znajdować się następujące przedmioty:

  • ściereczka z mikrofibry,
  • gąbka,
  • ręczniki papierowe,
  • środek do mycia luster – specjalny spray, płyn do mycia naczyń lub domowa mieszanka,
  • rękawiczki.

Odpowiednie przygotowanie jest niezbędne do uzyskania zamierzonego celu. Umiejętności w tej materii mają niewielkie znaczenie. Najważniejszy jest dobór odpowiednich narzędzi, które użyte zgodnie z przeznaczeniem, będą gwarancją sukcesu.
Pamiętaj o używaniu rękawiczek ochronnych. Dzięki nim nie zniszczysz sobie dłoni środkami o silnym działaniu. Pamiętaj też, aby tego rodzaju specyfiki przechowywać z dala od dzieci i zwierząt. W trakcie wykorzystywania chemicznych środków dbaj o wentylację pomieszczenia.

Czym myć lustro? Domowe sposoby

Lustro możesz umyć w domu, bez wykorzystywania chemicznych środków i preparatów. Specjalistyczne płyny dostępne na sklepowych półkach bardzo często są nieprzyjazne dla środowiska i niebezpieczne dla czyszczonych powierzchni. Czym umyć lustro bez płynu? Możesz wykorzystać sprawdzony, domowy sposób. Lustro możesz bowiem umyć wodą, mydłem lub octem, czyli tym, co zapewne posiadasz w swoim domu.
W przypadku niewielkich zabrudzeń wystarczy jedynie ciepła woda i ściereczka z mikrofibry. Wilgotną szmatką przetrzyj lustro i dokładnie osusz ręcznikiem papierowym, a na tafli nie zobaczysz żadnych zanieczyszczeń, ani tym bardziej smug. W przypadku większych zabrudzeń musisz jednak skorzystać z nieco bardziej zaawansowanych metod. Jeśli chcesz wiedzieć, jak umyć lustro, aby nie pozostawić smug, zapoznaj się z poniższymi sposobami:

  1. Roztwór mydła – Taki preparat doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, które nie mają żadnych specjalistycznych środków w domu i nie wiedzą, czym umyć lustro, żeby nie było smug. Dolej do wody odrobinę mydła i przetrzyj taflę lustra wilgotną ściereczką. Następnie osusz całość ręcznikiem papierowym, zanim woda wyschnie samoistnie. Gotowe – szybko i bez problemu!
  2. Roztwór wody i octu – Taką mieszankę przygotujesz w zaledwie kilka chwil. Wystarczy, że do czterech miarek wody wlejesz jedną miarkę octu, a już nigdy nie będziesz zastanawiać się czym wyczyścić lustro bez smug. Zamocz ścierkę w takim preparacie, przetrzyj lustro, osusz taflę ręcznikiem papierowym do sucha, i ciesz się nieskazitelnie czystą powierzchnią.
  3. Woda z amoniakiem – Rozwiązanie to jest odpowiedzią na pytanie, czym najlepiej umyć lustro, na którym znajdują się uporczywe, trudne do usunięcia plamy, np. z tuszu do rzęs, szminki, podkładu, kremu, peelingu czy pasty do zębów. Przygotowanie takiej mieszanki jest banalnie proste. Wymieszaj jedną łyżkę amoniaku z dwoma szklankami wody, następnie zamocz szmatkę i wytrzyj zaschnięte, trudne do zmycia plamy. Niezwykle prosty sposób na niezwykle czyste lustro bez plam i zacieków.

Czyszczenie lustra a jego żywotność

Wiele osób obawia się, że regularne czyszczenie lustra z użyciem specjalistycznych środków negatywnie odbije się na wyglądzie tego elementu dekoracyjnego. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Takie zjawisko występuje bowiem bardzo często. Można temu jednak zaradzić.
Wystarczy pilnować podczas czyszczenia, aby płyn nie pozostawał na krawędziach lustra. W przeciwnym razie taki środek spłynie w szczeliny pomiędzy ramą a szybą, a na łączeniach z czasem zaczną pojawiać się czarne wykwity i nieestetyczne plamy.

Jak umyć lustro bez smug? Skorzystaj z pomocy firmy sprzątającej Eskurro!

Ekipa Eskurro chętnie zadba o te wyjątkowe elementy dekoracyjne w Twoim domu. Na początku dobierzemy odpowiedni środek do mycia luster i najbezpieczniejszą metodę, aby skutecznie pozbyć się plam, bez pozostawiania smug.
Oferujemy różnorodne usługi, dlatego możemy zająć się kompleksowym sprzątaniem Twojego mieszkania. Na naszą korzyść przemawia wiele zalet. Wykorzystujemy wyłącznie certyfikowany sprzęt, który sprowadzamy od znanych i cenionych dostawców. Oprócz tego stosujemy jedynie wysokiej jakości środki czyszczące, które są w pełni przyjazne dla środowiska.
W firmie sprzątającej Eskurro zatrudniamy wyłącznie osoby godne zaufania. Nasz wykwalifikowany personel może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu jesteśmy w stanie realizować zlecenia o różnym stopniu skomplikowania. Elastycznie podchodzimy do powierzonych nam zadań. Zakres działań i termin wykonania usługi zawsze ustalamy indywidualnie z każdym klientem, aby w pełni dopasować się do jego potrzeb i wymagań.