Czym umyć skórzaną kanapę

Czym czyścić skórzaną kanapę?

Wygodna kanapa, fotele lub cały komplet mebli wypoczynkowych to podstawa wyposażenia Twoich czterech kątów oraz hoteli, domków letniskowych lub klubów. Podczas codziennego korzystania z kanapy ciężko uniknąć wszelkiego rodzaju zabrudzeń, zarówno lekkich, jak i trudnych do usunięcia. Skórzana kanapa wymaga specjalnego traktowania w kwestii czyszczenia i często stawia nas przed dylematem jak umyć skórzaną kanapę, aby nie zniszczyć jej naturalnej powierzchni, a także jak wyczyścić skórzaną kanapę domowym sposobem, który jest bezpieczny dla zdrowia. Posiadanie domowych zwierząt i małych dzieci utrudnia zadania czyszczenia mebli. Wszechobecna sierść ukochanych czworonogów lub plamy z jedzenia podczas karmienia niemowlaków zobowiązuje wręcz do systematycznego sprzątania i odświeżenia ulubionych skórzanych mebli.

Wdrożenie odpowiednich procedur odnośnie mycia mebli wypoczynkowych oraz ich właściwa konserwacja z pewnością przyczyni się do zachowania pięknego wyglądu całego kompleksu wypoczynkowego. Sprzątanie mieszkania i regularne dbanie o meble wpłynie także na komfortowy relaks i odpoczynek na czystej kanapie, a także pozwoli utrzymać trwałość materiałów w idealnym stanie przez długie lata. Mycie skórzanej kanapy bezpiecznymi środkami czystości nie zaszkodzi obiciu i nie odbarwi kolorów oraz raz na zawsze rozwiąże problem, jak umyć skórzaną kanapę.

Jak wyczyścić skórzaną kanapę domowym sposobem i dbać o meble w domu?

Z właściwymi i sprawdzonymi środkami do czyszczenia nie trudno odpowiedzieć na pytanie, czym wyczyścić skórzaną kanapę. Meble skórzane mogą być wykonane z różnego rodzaju skór, a znając typ użytego materiału w naszej kanapie, łatwiej będzie rozwiać wątpliwości dotyczące tego, jak czyścić skórzaną kanapę. Jeśli tapicerka jest wykonana z gładkiej skóry, śmiało można umyć ją na mokro szmata, natomiast w przypadku skór szorstkich takich jak welur, zamsz lub nabuk, należy dobrać inne opcje, gdyż tego typu nawierzchnia pochłania wilgoć. Czyszczenie na sucho szorstkiego wykończenia mebli najlepiej wykonać przy pomocy odkurzacza z dostosowaną końcówką o miękkim włosiu. Dokładne odkurzenie zakamarków oraz powierzchni i pozbycie się wszelkich pyłków lub sierści, skutecznie odświeży meble.

Problem, czym umyć skórzaną kanapę może rozwiązać ciepła woda z mydłem. Wilgotna ściereczka nasączona mydłem upora się z lekkimi zabrudzeniami. Do usunięcia trudnych plam lub zaschniętego brudu przyda się ocet. Rozcieńczony ocet z wodą w stosunku 1:1 skutecznie doczyści gładką powierzchnię kanapy. Ocet to także doskonały środek dezynfekujący, który dodatkowo pozbędzie się wszelkich bakterii z nawierzchni wypoczynku. Kolejnym domowym sposobem na czyszczenie skórzanej kanapy jest wilgotna ściereczka nasączona sokiem z cytryny. Ściereczkę wystarczy namoczyć w ciepłej wodzie i skropić ją kilkoma kroplami soku z cytryny, a następnie przetrzeć powierzchnię mebli. Taki specyfik łatwo usunie plamy i brud, pozostawiając po sobie czystą powierzchnię.

Czym wyczyścić kanapę ze skóry ekologicznej?

Zestawy wypoczynkowe wykonane ze skóry ekologicznej to popularne rozwiązanie, goszczące w wielu polskich domach. Taki rodzaj wykończenia to świetny kompromis między naturalnym skórzanym materiałem a ceną. Odpowiednie czyszczenie i zabezpieczanie mebli wykonanych z eko-skóry stanowczo wpłynie na ich wygląd, przez co można cieszyć się nimi przez długie lata. Szare mydło lub płyn do mycia naczyń zdecydowanie rozwieje wątpliwości czym umyć kanapę z eko-skóry. Ściereczka i letnia woda wymieszana z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń lub odrobią szarego mydła usunie brud z kanapy i skutecznie ją odświeży. Po umyciu należy przetrzeć powierzchnię suchym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym i gotowe! Należy pamiętać nie tylko o regularnym czyszczeniu mebli z eko-skóry – w przypadku powstania plamy należy przetrzeć mebel jak najszybciej, gdyż zaschnięty brud jest trudniejszy do usunięcia.

Jak dbać o meble ze skóry?

Konsekwentna pielęgnacja skórzanych mebli nie tylko przedłuża ich trwałość, ale też wpływa na ich prezentację i wygląd. Kompleksowe czyszczenie mebli w regularnych odstępach czasu, a także dbanie o czystość i wygląd to podstawa odpowiedniej pielęgnacji swoich ulubionych mebli. Już podczas skupu miejsca na wypoczynek ze skóry warto zainteresować się wymogami i zaleceniami dotyczącymi czyszczenia i mycia skóry. Zarówno zakup gotowych środków czyszczących, jak i środki wykonane domowym sposobem rozwiązują dylemat jak czyścić skórzaną kanapę. Gotowe środki takie jak balsamy dodatkowo zabezpieczają meble przed zabrudzeniami, zwiększają elastyczność skóry oraz wpływają na wytrzymałość mebli. Podczas codziennego korzystania z kanapy lub foteli nie siadać w ubraniach z ostrymi lub metalowymi elementami, które mogą porysować tapicerkę, lub farbować i odbarwić skórzaną powierzchnię.

domowe sposoby na czyszczenie fug

Eskurro — profesjonalne czyszczenie mebli skórzanych

Warto zatrudnić kompetentną ekipę sprzątającą, która nie tylko zajmie się kompleksowym czyszczeniem naturalnych mebli, ale też rozwiąże odwieczny problem, czym wyczyścić skórzaną kanapę. Profesjonaliści w swoich fachu nie tylko odświeżą jej wygląd, ale zajmą się także adekwatnym zabezpieczaniem obicia, przez co Twoje meble będą miały przedłużoną żywotność. Firma Eskurro to gwarancja jakości i ekipa, której możesz zaufać. Pracujemy tylko z certyfikowanymi urządzeniami, które nie niszczą czyszczonych powierzchni oraz środkami czystości bezpiecznymi dla zdrowia i środowiska. Dodatkowo serwis sprzątający Eskurro zapewnia dostępność terminów i zlecenie wykonane w umówionym czasie. Dzięki Eskurro problem, jak umyć skórzaną kanapę zniknie w niepamięć.